Ali Nehir Özcan Kimdir

 Avukat bir babanın oğlu olarak 10 Mayıs 1996 günü İstanbul Maltepe ilçesinde doğmuş, ilkokul öğrenimini Emine İbrahim Pekin İlköğretim Okulunda tamamlamış ardından ortaokul öğrenimini Kartal Doğa Koleji’nde sürdürüp, Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesini kazanarak lise öğrenimini tamamlamıştır. Rol modeli olan babası Av. Turgay Özcan gibi avukat olmak isteyen Ali Nehir Özcan üniversite öğrenimini Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde onur belgesi ile mezun olarak tamamlamış ve öğrencilik hayatında stajyer olarak 2021 yılı itibariyle de İstanbul Barosuna kayıtlı avukat olarak Özcanlar Hukuk Bürosu bünyesinde çalışmaktadır.

Aynı zamanda tarım ve hayvancılığa ilgisi bulunan Ali Nehir Özcan, babası Turgay Özcan ve amcası Mehmet Bahri Özcan ile birlikte Isparta/Keçiborlu’da sürdürdükleri büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftliklerinin yanında, Arpa tarımı ve işlenmesi konusunda ilgisi ve orta/uzun vadeli hedefleri bulunmaktadır.

Siyasete olan ilgisi nedeniyle genç yaşta politikaya atılmış, gençlik kademelerinde görev almış ve genel merkez yöneticiliği yapmış Ali Nehir Özcan, mukayese yeteneğini geliştirmek açısından da Leiden Üniversitesi, University of London, Case Western Reserve Üniversiteleri gibi bir çok üniversitenin sertifika programlarına katılmıştır.

Aynı zamanda kripto varlıklar ve blockchain hukuku alanında da çalışmalarda bulunan Ali Nehir Özcan, projelere danışmanlık ve yatırım süreçleri konusunda Özcanlar Hukuk Bürosu bünyesinde süreç hizmeti sağlamaktadır.