İdealtepe Mh. Bağdat Cd. No:221, Küçükyalı, Maltepe, İstanbul

Turgay Özcan Kimdir

4 Haziran 1959 yılı, Isparta ili doğumlu olan Avukat Turgay ÖZCAN , Rahmetli babasının Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapması nedeni ile ,farklı illerde Lise yıllarına kadar eğitimini sürdürmüştür. 2.5 yaşında ,geçirmiş olduğu ‘’Çocuk felci hastalığı ’’ nedeni ile aparat yardımı ile yürümeye başlamış, mevcut şartlarına göre ,ailesinin desteği ile birlikte, yaşadıkları ekonomik sıkıntılara rağmen, eğitimine yoğunluk vererek , ilk ve tek tercihi olan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, Hukuk eğitimini almıştır.

Mezuniyeti sonrasında akademik alanda bir müddet faaliyet göstermiş ama ona göre ‘’bir hukukçunun gelebileceği en yüksek zirve avukatlıktır’’ düşüncesiyle kendi bürosunu açmıştır. Özcanlar Hukuk Bürosu olarak meslek gereği faaliyetlerine devam ederken, özel ve kamu kurumlarının organize ettiği hukuki platformlarda bilgi paylaşımlarına halen devam etmektedir. Çocukluk zamanları haricinde , kendinde hiçbir zaman engel görmeyen Turgay ÖZCAN , eğitim ve mesleği ‘’olmazsa olmazım’’ prensibi ile hem hukuk alanında ,hem de mesleğinin sorumlulukları adına uzmanlık kazanmaya bu günde devam etmektedir. Himayesinde bu güne kadar 100 den fazla stajyer, Özcanlar Hukuk Bürosunda mesleğe katılmış ve kariyerlerini gururla sürdürmektedirler.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan ÖZCAN’ın oğlu Ali Nehir ÖZCAN ‘da avukat olarak Özcanlar Hukuk Bürosu bünyesinde mesleğine devam etmektedir.

Bünyesinde 10 personelle hizmet veren Özcanlar Hukuk Bürosu, müvekkillerine çözüm odaklı danışmanlık ve avukatlık ilkesini esas alarak hizmet vermeye devam etmektedir.